RKSVN App


Wil jij als eerste op de hoogte zijn van het nieuws rondom RKSVN? Download dan nu de RKSVN app!


Verslag spelregelavonden voor de D-teams

Geplaatst op: 04-09-2013 - 631 keer gelezen



Afgelopen weken is er voor de D1, D2 en D3 een spelregelavond gehouden. Deze werd gegeven door Mia Triepels. Zij is meer dan 25 jaar scheidsrechter geweest op de Limburgse velden en nog steeds actief in de scheidsrechterwereld. Mia begeleidt jonge scheidsrechters en maakt zich verdienstelijk bij de scheidsrechtersvereniging Midden-Limburg.

Veel D-spelers maken, na een aantal seizoenen 7 tegen 7 te hebben gespeeld, deze competitie voor het eerst kennis met het voetbal op een groot veld. En hier horen ook een aantal andere spelregels bij. Veel jongens van de D1 en meiden van de D3 hebben wel al een half of heel seizoen op een groot veld gespeeld maar ook voor hun is zo’n avond erg leerzaam.

En gelukkig hebben we bij RKSVN met Mia iemand in ons midden die deze regels als geen ander kent. Zij heeft ons in de kantine dmv een leuke en duidelijke presentatie geleerd wat de meeste en belangrijkste regels zijn, welke lijnen er allemaal op een voetbalveld staan en waar ze voor dienen. Ook werden er ahv spelsituaties vragen gesteld waarop onze D-pupillen de juiste antwoorden konden geven. Soms best wel moeilijk want mag een speler bv vanuit een scheidsrechtersbal direct een doelpunt maken? Niet meer dus. Of wanneer begint de wedstrijd precies? Niet als de scheidsrechter fluit maar pas wanneer de bal wordt gespeeld. Enneh, mag je recht voor een speler gaan staan (zonder wat te doen) die de bal ingooit; nou, vroeger mocht dit maar tegenwoordig moet je 2 meter afstand houden.  Erg leerzaam en zeker de moeite waard, ook voor de leiders.

We willen Mia bij deze nogmaals van harte bedanken en we hopen ook in de toekomst nog regelmatig gebruik te kunnen maken van haar spelregelkennis.